פסיכיאטריה-מהי מאניה דיפרסיה

ברגע שמכונה "מאניה-דפרסיבית", דו-קוטבי המונח נטבע על ידי פסיכיאטר הגרמני אמיל קרפלין בסוף המאה תשע עשרה, שהוקדש, במקור מכל הסוגים של הפרעות מצב רוח. ניתן למצוא הפרעה דו קוטבית בכל הגילים, גזעים, העדות והמעמדות חברתיות. מספר שווה של גברים ונשים מושפע.

מצב רוחו של אדם הסובל מהפרעה זו עוברת בין קצוות שונים, כגון עצב ואופוריה קיצוניים. לפיכך, מחלה זו נקראת הפרעה דו-קוטבית. יש אנשים עם הפרעה דו-קוטבית פסיכוטי, שומעים דברים שאינם קיימים. אתה יכול לעמוד על אמונות שווא, ולא יכול להשפיע עליהם. במקרים מסוימים, הם רואים עצמם כבעלי כוחות ויכולות על-אנושיים – ובכלל זה את עצמם כאלוהים. מחלה זו כולל פרקים חוזרים ונשנים של דיכאון ומאונייה שחוזרים פעם בחיים. אנשים יכולים מטרות לטווח ארוך משתנות לעתים קרובות וקשה, בפעילות.

האדם יכול לרדת לגבהים באופוריה, או ניסיון לשירות על השינויים של האדם אחרים יכולת מצב רוח יש השפעה משמעותית. יש גם את הבעיה של לוח זמנים שינה קבוע. אנשים עם הפרעה דו קוטבית לעתים קרובות סובלים ממיגרנות, אבל זה יכול להיות עזר אם יטופלו דו קוטבי. תסמינים אחרים כוללים הזיות, חוסר יכולת להתרכז או לישון ורגשות של חוסר ערך.

גורמים גנטיים תורמים במהות לתרום לסיכוי לפתח את המחלה וגורמים סביבתיים. הפרעה דו קוטבית קשורה לעתים קרובות עם תרופות לייצוב מצב רוח, ולפעמים גם עוסקת בתרופות פסיכוטרופיות אחרות. לתרום מייצבי מצב רוח כדי להפחית פרקים הן מאניה ודיכאון. תכנית טיפול שהוא בשילוב תרופות וטיפול פסיכו-סוציאלי היא הטוב ביותר עבור הניהול של המחלה לאורך זמן.

שני סוגים של הפרעה דו קוטבית הם הפרעה דו קוטבית ואני השני ומאני biploar והיפומאניה. הראשון הוא מקום שבי פרקי אדם של דיכאון ומאונייה. אנשים עם הסוג השני בדרך כלל אפיזודות של דיכאון חמור, ולפעמים או היפומאניה "מאניה המתונה".

בחולים עם המחלה לעתים קרובות סובלים ממוצע של 10 שנים לתסמינים לפני קבלת האבחנה והטיפול מתאים. ברור, תקופה זו אולי לא מתאים רק לטיפול בחולים, אלא גם את השיקום. באופן כללי, בעיה זו מתרחשת בגיל התבגרות או בבגרות מוקדמת, אלא גם שהוא עשוי בילדות. אורכו של המרווחים ללא תסמינים לעתים קרובות יורד עם עלייה בגיל.

הפרעה דו קוטבית משפיעה על כ 5.7 מיליון מבוגרים אמריקאים, או כ -2.6% מאוכלוסיית ארה"ב לאנשים בני 18 ומעלה בשנה. זו הסיבה השישי המובילה למוגבלות ברחבי העולם בין 15-44 שנים, עד 4% ממבוגרים.

Category: פסיכיאטר

תגיות: , , ,

- אפריל 11, 2015