עורך דין-האם כדאי לשכור?

מדוע לשכור עורך דין שמתמחה בנזיקין?

אם נפגעת בתאונת דרכים, או נפגעת בתאונת עבודה ואולי אפילו נפגעת כתוצאה מתקיפה של אדם אחר, בצורה שהצריכה קבלת טיפול רפואי ואולי אפילו אישפוז כדאי שתפנה אל עורך דין שמתמחה בתחוםהנזיקין. אל תנסה לטפל בעניין בעצמך בגלל סיבות רבות אולם בעיקר בגלל שאתה לא מתמחה בכך. אנשים רבים סבורים שמצקוע עריכת דין מיותר ולא חיוני לצרכים שלהם והם יוכלו לטפל בעניין בעצמם או באמצעות השכנה שלומדת משפטים והיא כברכ בשנה שלישית. ומקצוע עריכת דין אינו רק לימודים, אלא מצריך היכרות מעמיקה הן עם החוק והן עם הנהלים השונים המיוחדים לכל מקרה לגופו.לא כדאי לפעות בניגוד לנהלים ובכך להפסיד את המקרה. מדוע כדאי לפנות אל עורך דין?

1. הבנה מקיפה של דיני נזיקין

שלב זה אולי נשמע ברור מאליו אבל אנשים רבים מאמינים שעורכי דן הם אנשים שבאים רק לאסוף את הכסף ולא ממש עובדים. אם נפגעת בתאונת עבודה ואולי אפילו בתאונת דרכים, לא בטוח שתוכל לקבל את כל הפיצוי שמגיע לך. במקרים רבים בתי המשפט נותנים משקל למונח שנקרא רשלנות תורמת. כלומר, גם אם נפגעת בתאונת דרכים ואתה לא האשם השופט יכול לקבוע שיש לך חלק בגרימת התאונה. במקרה שכזה אתה עלול להפסיד סכום כסף לא מבוטל. ישנן טענות רבות שהעורך דין שלך יכול להעלות שאפילו לא חשבת עליהן.


2. היכרות עם חוקי הביטוח

נקודה זו אולי נראית מה בכך, אבל זה רק היבט אחד שיכול להפוך את קערה על פיה. למשל, חברת הביטוח יכולה להציע לך פיצוי משמעותי אולם בכך היא עלולה לחסום אותך מלקבל פיצוי יותר גדול מגורמים אחרים. במקרים מסויימים ובפוליסות ביטוח מסוימות יש אפשורת לכפל ביטוחים ובמקרים אחרים אין אפשרות כזוץ כדאי שתברר את זה עם העורך דין שלך.

3. יש לו יכולת להעריך את הפיצוי הצפוי

עורך דין מנוסה יוכל לתת לך הערכה של מה הפיצוי הצפוי לך.  יתר על כן, לעורכי דין מנוסים יש אנשים שהוא נעזר בהם וביניהם יכול להיות שמאי, אקטואר , רופאים שונים כגון אורטופדים ופסיכיאטרים. הקשר שבין העורך דין לאנשי מקצוע אלו לפעמים הוא הכורם להצלחת התביעה שלך מכיון שבתקשורת איכותית וטובה הוא יוכל להשיג עבורך את מה שאתה אפילו לא תעלה על דעתך כאפשרי.

4. הוא מכיר מומחים שיכולים לתמוך בטענה שלך

עורכי דין שמתמחים בתחום הנזיקין מכירים אנשי מקצוע רבים מתחום הרפואה ויכולים להיעזרכ בידע ובניסיון שלהם שצברו לאורך שנים. יותר מזה, הם יכולים להפנות אותך למומחה בתחום הרפואי על מנת שיערוך חוות דעת בתחום הנדרש. יהיה לך קשה לקבל קביעות על נכות אורטופדית ללא חוות דעת רפואית מתאימה ולא תוכל לקבל נכות נפשית ללא חוות דעת פסיכיאטרית. עורכי דין אלו יודעים על כללין וחוקים שיכולים לחסוך לך כסף רב. חוות דעת רפואיות בתאונות דרכים לא יכולות להתקבל מכיוון שלפי הדין, בישראל, בית המפשט אמור למנות מומחים בתחומים שיש לגביהם עדות שנפגעו בעקבות תאונת הדרכים.הדבר אינו כך, במקרים אחרים, למשל, בתאונות עבודה.

גם אם נפגעת וגם אם אתה סבור שאתה יכול לטפל בעניין הזה בעצמך, כדאי שתנשום עמוק, תתאזר בסבלנות ותתייעץ עם עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין. אתה אולי מקצוען בתחום שלך אבל תן למקצוען בתחום עריכת הדין לעזור לך. 

Category: חוות דעת משפטית

תגיות: , , , , ,

- ינואר 25, 2015