מחקר פסיכוגריאטרי על מחלת האלצהיימר

עבודת פסיכיאטר ופסיכוגריאטר- דמנציה ומחלת אלצהיימר

נכון לדייויס et al (2011) הניח היא האנושות אלצהיימר סיבוכים בריאותיים מחלה נפוצה מאוד מחלות בימים האחרונים. מחלה זו היא הצורה הנפוצה ביותר של דמנציה, זה מחלה ניוונית חשוך מרפא והמסוף. אלואיס אלצהיימר היה נוירולוג ופסיכיאטר הראשונים שתאר את המחלה במחלת אלצהיימר לעתים קרובות מאובחנת בשינה 1906, קשישים בני 65 ומעלה; למרות שכמה מקרים של אנשים מקבוצות גיל צעירים יותר דיווחו. השכיחות של המחלה היא גבוהה מאוד בזירה הבינלאומית, כך שיותר מ 26.6 מיליון בני אדם סובלים מסיבוכים. מצד השני, הסוכרת מהסוג 2 היא סיבוך מטבולים שמיוצג על ידי סוכר גבוה בדם. בניגוד למחלה אלצהיימר, סוכרת מהסוג 2 במשותף לטווח גילים רחב (קאוול, 2008). מסמך זה יידון וניתח לעומק מחלת אלצהיימר וסוכרת מהסוג 2 (NIDDM).

אבחון ראשי: מחלת אלצהיימר

מחלת אלצהיימר בדרך כלל מאובחנת אצל אנשים מעל גיל 65, למרות שהמחקרים מצביעים על כך שאנשים צעירים הם גם האיום של מחלה. האבחנה של מחלת אלצהיימר הכוללת ריבוי של קריטריונים. המחלה מאופיינת קליני על ידי השימוש בהיסטוריה של המטופל, תצפיות קליניות, והורים שאובחנו היסטורית אחריות. במקרה זה, את המאפיינים והפרעות נוירו-פסיכיאטריות ונוירולוגיות בעת הערכת הנוכחות של מחלה (המינוף et al, 2011) נחשב. בימים אלה, הטכנולוגיה נמצאת בשימוש נרחב באבחון של המחלה הנחה, כך שהמתקנים ושיטות מתוחכמות מתקבלים. ההדמיה בתהודה המגנטית והדמיה רפואית גם הם האמינו כדי לאבחן את המחלה. פוטונים פליטת פוזיטרונים וCT הנחה הוא גם באבחון של מחלה. בנוסף, עמדת פליטת פוזיטרונים הוא קריטריון הקובע לאבחנה של מחלת אלצהיימר. גישה זו מבטיחה אבחון מדויק של המחלה שהיא לובשת להדרה של סוגים אחרים של דמנציה או המוח פתולוגיה (המינוף et al, 2011).

כדי למנוע את הקריטריונים לאבחון של המחלה לשלבים מקדימות תחזית לתנאים האמיתיים של מחלת אלצהיימר. מנקודת מבט אחר, הערכת התפקוד האינטלקטואלית משמשת גם כדי לקבוע את המצב של המחלה. ירידת ערך הדרגתית של תפקודים קוגניטיביים הובאה בחשבון באבחנה של הנוכחות של המחלה. חשוב לציין כי בדיקות מעבדה לא נמצאות בשימוש כדי לקבוע את הנוכחות של מחלת אלצהיימר. כפי שדווח על ידי דייויס et al (2011) מוצגים. בדיקת נוירו-פסיכולוגית מסייעת במתן מידע מדויק של המחלה בעזרת אמצעים להעריך ותגובה לטיפול הנוכחיים. בנוסף, הליכים שלאחר המוות כדי לעזור מידע מדויק ביותר על המצב של המחלה (דייויס et al, 2011) ובמתן.

הסימנים ותסמינים:

ליקוי תפקודי וקוגניטיבי הם היסודות העמוקים ביותר של מחלת אלצהיימר. במקרה זה, החולים להראות שינויים הדרגתיים בתפקוד הקוגניטיבי. חלק מהסימנים והסימפטומים של המחלה הוא כדלקמן.

-קשיים במשימות הנפוצות ביותר, כגון הכנת ארוחה, שימוש במכשירי חשמל ביתי פשוטים, בין משימות פשוטות אחרות.

– אובדן זיכרון המשפיע על כישורי עבודה מוכרות. במקרה זה, בתדירות של שוכח דברים פשוטים היא גדלה בקורבן. החולה הוא גם כל כך מבולבל שהוא / היא לא יכולה להתמקד במילוי תפקידו.

– הקורבנות של מחלת אלצהיימר גם להראות קשיים בהתמודדות עם השפה. אנשים עם מחלת להראות קשיים חריגים עם עולמות או ביטויים פשוטים. במקרה זה, הרמה בביטוי בעל פה ובכתב באופן משמעותי.

חוסר התמצאות במקומות -וזמן, זה גם סימפטום של מחלת אלצהיימר. יש הקורבנות של מחלה זו דברים יוצאי דופן חוסר התמצאות מאוד מוכרים כמו, דרך חזרה כבישים או בו זמנית.

– מחלת אלצהיימר מתאפיינת גם באובדן של קבלת החלטות טובה. זה בא לידי הביטוי בבגדים הלא נכונים או פזרנות בלתי רגילה.

-. הקורבנות של מחלת אלצהיימר גם יש להם בעיות בחשיבה מופשטת, כך שאובדן הקורבן של הבנה של השימוש ומשמעות של מספרים

סימנים ותסמינים של מחלת אלצהיימר אחרים; תנודות קיצוניות במצב רוח, להזיז דברים, שינויים מהירים באישיות, אובדן דרסטית של ריבית, יותר שעות שינה, וחוסר יוזמה. דייויס et al (2011) מעריך כי מטופל אינו צריך את כל הלוחות לעיל, אבל שניים או שלושה של האות על הנוכחות של המחלה.

כיצד המחלה נוצרה?

האובדן של סינפסות ותאי עצב בקליפת המוח הם המאפיינים העיקריים של מחלת אלצהיימר. זה מוביל לאזורי ניוון המשמעותיים שונים שנפגעו במחלה. חלק מתרחישים אלה כוללים את הניוון של אונת ההורים ואונה הטמפורלית. בנוסף, רכס החגורה וקליפת המוח הקדמי של המחלה (המינוף et al, 2011) מושפעים. השימוש בטומוגרפיה של פליטה ומיקום הדמיה בתהודה מגנטית הראתה ירידה משמעותית בגודל של אזורים מסוימים במוח. זה בדרך כלל הפגין מתקדם על ידי הקורבן, מצב המחלה. סבכי neurofibrillary ופלאק עמילואיד הם גם נראים במוח של הקורבן. זה בדרך כלל על ידי שימוש במיקרוסקופ כדי לקחת מקום משפיע על מצבו של המוח. שים לב כי סיבוכים שכיחים אצל הקשישים, גם אם הקורבנות של מחלת אלצהיימר יש מספר גדול יותר שלהם. סבכים אלה הם לעתים קרובות מצטברים באזורים מסוימים במוח, כגון אונה הטמפורלית. בנוסף, גופיפי לוי הוא תופעה חשובה במחלת אלצהיימר victis (המינוף et al, 2011).

מחלת אלצהיימר מאופיינת בבעיות זיכרון מהירות ויוצאות דופן עם תפקודים קוגניטיביים אחרים. מחלת אלצהיימר מאופיינת בצבירה חריגה והייצור של פפטיד ביתא-עמילואיד. ההצטברות של פפטידים עמילואיד מפעילה ניוון עצבי. מצד השני, ההצטברות של סיבי עמילואיד להפריע סידן תא ותא מוות (Kukull et al, 2011). תאים אלה אז לצבור לעכב פונקציות האנזימטית במיטוכונדריה. זה משפיע על השימוש הרגיל של גלוקוז במוח, מה שמוביל לפגיעה קוגניטיבית. מצד השני, תהליכים דלקתיים, מה שעלול להוביל לנזק לרקמות קשורים גם להתפתחות של מחלת אלצהיימר (Kukull et al, 2011).

מספר הטכניקות להערכה של עופרת ליקוי קוגניטיבי בשל מחלת אלצהיימר הוקמו. כדי להתחיל, מדינת מבחן מיני-נפש הוא אחד אימץ ביותר בהערכת המצב של מבחני נוירו-פסיכולוגי המחלה. בדיקת נוירולוגית אומצה גם על מתן רמת דיוק גבוה ותוצאות אמינות. זה מתבצע בדרך כלל בשלבים המוקדמים של המחלה (דייויס et al, 2011) השלבים. מנקודת מבט אחר, ראיונות שנערכו גם עם בני משפחה, על מנת להעריך את הנוכחות של המחלה. המטפלים ובני המשפחה המיידיות הם מידע קיימא פוטנציאל לספק על מנת להעריך את התפקוד הקוגניטיבי ופסיכולוגי של הקורבן מסייע. ניתוח של הנוזל השדרתי גם הוערך כסמן יעד יעיל למחלת אלצהיימר. במקרה זה, ניקור מותני בהערכת ריכוז חלבון tau phosphorylated של ועבר. עוד הליך יעיל לזיהוי מחלת האלצהיימר הוא האימוץ של assay CSF (דייויס et al, 2011).

אבחון משנית: סוכרת מסוג 2 (NIDDM) סוכרת מסוג 2

היא מחלה מטבולית המתאפיינת ברמות גבוהות של גלוקוז בדם. מחלה זו סווגה כאחד הרוצחים בימים אלה וגבוהים רצוי המחלה. בהקשר זה, סיבוכים ארוך טווח של המחלה עם סיכון גבוה לסיבוכים רפואיים כגון שבץ מוחי, התקף לב, אי ספיקת כליות וכריתה מחובר. חלק מן התסמינים העיקריים של המחלה הוא הטלת שתן תכופה, רעב מוגבר, צמא מוגבר, ירידה במשקל ועייפות. בניגוד למחלה אלצהיימר, סוכרת מסוג 2 לעתים קרובות כמעט בכל קבוצות הגיל. הסיבות למחלה קשורות בגורמים גנטיים ואורח חיים. במקרה של אכילת אורח חיים בריאים, פעילות גופנית, צריכת אלכוהול מתונה והימנעות מהעישון מובילה לשיעור נמוך יותר של מחלה. בנוסף, גם סובל מעודף משקל, נמצאו קשור למחלה, על פי 55% מאנשים סובלים מהשמנת יתר יש המחלה (קאוול, 2008).

Category: פסיכיאטר

תגיות: , , ,

- אפריל 25, 2015