מהם התקפי פאניקה

מהם התקפי פאניקה

התקפי פאניקה הם מקרים של פחד וחרדה אינטנסיביים אקראיים ?. הסובל פרץ פתאומי של סימפטומים רגשיים ופיסיים שמגיעים בלי שום סיבה נראית לעין וללא אזהרה.

למרות שכל אחד חווה חרדה ופאניקה בחייה, כאשר הוא מתמודד עם מצבים מסוכנים במיוחד או מלחיץ, התקפי פאניקה הם שונים: הם יכולים להתרחש ללא חרדת הדק נראית לעין וגם ב- בין התקפות, בשל חוסר הוודאות שלו. ההתקפות יכולות

ולחזור באופן קבוע, לעתים קרובות ללא סיבה נראית לעין, ו, עבור חלק מאנשים, רגשות מכריעים של פחד

קוצר נשימת סחרחורת של
תחושה של חרדה ואפילו
פחד למות

התקפות פאניקה יכולות להתרחש בכל מקום ובכל זמן, משך זמן של בין 2 שניות לכ -15 דקות. עבור חלק מאנשים, התסמינים יכולים להיות מפחידים כי זה מרגיש כאילו אתה באמת לקבל התקף לב. כל זה תורם לתחושה של פאניקה שלך, הרכבה החרדה שלך.

גורם

למרות שהגורמים להתקפי פאניקה המדויקים אינם ברורים, הם עלולים להתרחש כתוצאה מכך, חוויות חיים מלחיצות
(בשורש יכול להיות מתח נפשי) בעיות תזונתיות

תגובה מוגזמת לאדרנלין "הילחם או התכונות האישיות />
'מצבי טיסת רמות סוכר בדם יציבים
קפאין, סיגריות, אלכוהול וכמה תרופות מרשם
מומים בכמה נוירוטרנסמיטרים במוח, ופוביות

האבחון אם אתה חושב שאתה עלול להיות סובל מהתקפי חרדה, אז לקבוע פגישה עם . הרופא שלך למרות שהתקפי חרדה יכול להיות מאוד מעצבן, אתה יכול לנסות להסביר את הסימפטומים שלך, כמו גם – הרופא שלך יודע עם המחלה וישאל אותך שאלות רלוונטיות לחוות אבחון מדויק (שאלות כגון איפור, איך מתרחש לעתים קרובות הסימפטומים שלך שבמקרים ואיך, מתי חווה התקפה) מרגיש. הוא או היא יהיה גם לשאול אותך על ההיסטוריה הרפואית שלך ואת ההיסטוריה של בריאות הנפש שלך.

לאחר האבחון, הרופא שלך ייתן לך את הטיפול המתאים ביותר עבור המצב האישי שלך.

השפעה על החיים שלך
במהלך התקף חרדה היא התגובה הנורמלית של הגוף ללחץ, התרגשות או פחד מוגזם מאוד. אתה יכול גם באופן קבוע על קצה, עצבני וחסר סבלנות אפילו מרגיש, כי אתה פשוט לא יודע מתי הפיגוע הבא יכול לפגוע. זה יכול לגרום לך להרגיש בודד, חלש ומדוכא וגם עלול לגרום לסיכון לפתח הפרעות נפשיות אחרות, כגון אגורפוביה (פחד ממקומות פתוחים), או פוביה חברתית (פחד ממצבים חברתיים) תגדל. לכן, חשוב שאתה צריך להיות מחפש אבחון וטיפול.

ילדים יכולים לחוות התקפי חרדה במיוחד מתישים. הפחד של התקפה שהם יכולים מהכללה בחיים / פעילויות יומיומיות עם אחרים, וללכת לבית הספר

 למרות שאין תרופה בפועל עבור טיפול התקפי פאניקה , שנועד לפחות כדי להקל את חומרת סימפטומים. אלה כוללים:

טיפול פסיכולוגי (כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי או "CBT)
טכניקות לעזרה עצמית (כגון הדמיה יצירתית וטכניקות הרפיה) ו
תרופות (למשל, תרופות נוגדות דיכאון)

אם טיפולים אלה אינם מוצלחים, הרופא שלך יכול להמליץ על מומחה לבריאות הנפש באיזור מגוריך. הוא בטח יכיר פסיכיאטר שמומלץ, בין אם הוא שייך לקופת החולים שלך או באופן פרטי, לפי העדפתך.

Category: התקף פאניקה

תגיות: , , , , ,

- מרץ 31, 2015