קצת ידע- מהו פחד ומהי חרדה?

מתוך הכרה בפחד

פחד יכול להיות מתואר כזבוב בחדר מלא יתושים גדולים. למרות שזה עשוי להיות החרפה רוב הסיכויים שזה לא הולך לנשוך אותך או להכיש אותך (אם מדובר בנחש) ובטח שלא יזריק לך רעל שלא תוכל להתאושש ממנו.פחד לעומת חרדה

במאמר זה תחת הכותרת "מתוך הכרה בפחד" אנחנו ניקח הראשונים קצרים נראים ג'יין שחוששות מלכה, תמונה מציאותית יותר של איך ניתן היה לזהות שהושג מצב זה.

גלית ציפת הלמכירה המוקדמת של הכרטיבים לקונצרט להקת רוק הרבה מאוד זמן. היא קיוותה להשיג כרטיבסים ליד הבמה, בשורה 5 אבל ידעה שעליה לעמוד בתור מוקדם ולהדחק בין האנשים על מנת שתוכל לרכוש אותם בזמן.  בעוד  היא מצפה להכנס דרך השער היא מרגישה הידוק קל של החזה. נשימתה המואצת. זה מרגיש כל כך מוזר, מעצבן, שילוב קטן של התרגשות ודאגה גוברת. היא ניסתה להירגע, אמרה לעצמו שזה רק הופעה נוספת אבל המתח להגביר. לבסוף מכירה מוקדמת ופחד הוא כמעט בלתי נסבל, היא מרגישה כמו בכי, אבל מצליחה לדכא את הדחף. זה ממש חולה בציפייה. המספר שלושה אנשים לא זזים מספיק מהר, מה, גל נוסף של פחד ודאגה מסחררים מה אם זה לא מקומות טובים עזבו היא תוהה? לאחר מכן היא בקופה. רגע אמת הגיע. נועם הפתיע הוא עדיין מקבל כרטיסים טובים יותר ממה שהם חשבו בשל הפסקת חשמל בחנויות אחרות. הפחד שלהם נעלם כמו לחזור הנשימה שלהם וקצב לב במהירות למצב נורמלי.

התופעה המתוארת אינה מחלה נפשית קשה וגלית בטח לא השתגעה; זה לא סוג של התמוטטות עצבים, והם לא נראים מטורפים. התקפי חרדה לשים קלים קורים כל הזמן, למעשה הם מאפיין רגיל של אירועי חיי היומיום. אבל פחד מגיע בצורות רבות ושונות.

השורש של מילת הפחד הוא לחנוק או לחנוק לטיני ואמצעים. תחושה של חנק או הידוק של הגרון או בחזה היא סימפטום נפוץ של חרדה. גם התקפי חרדה עלולים תסמינים אחרים כמו לב פועם מהר יותר, בחילות, מטלטל, ולהציג הזעת יתר; פחד גבהים, פחדתי מכישלון, פחדתי ממחלה, פחד מאובדן שליטה או אפילו הפחד ממוות – הפחד יכול גם להיות משולב עם פחדים. בנוסף, כדי להימנע מאנשים עם סוגים אינטנסיביים של מקומות ציבוריים חרדה ואינטראקציה חברתית.

יש שבע קטגוריות עיקריות של הפרעות חרדה.

הפרעת חרדה כללית
הפרעת הפאניקה
אגורפוביה
פוביה חברתית
הפרעת דחק פוסט-טראומטית
פוביה ספציפית
הפרעה כפייתית (OCD)

הפרעות החרדה באות בהרכבים שונים. סביר להניח שרק פסיכיאטר יכול בשל המורכבות של התנאים להבדיל ביניהם על המורכבות הרבה שביניהם ובכל אחת מהן והוא ידע לכוון אותך אל הטיפול שהמצב שלך מחייב ומה עדיף בשבילך. אבל בשביל לחהניע את החיים שלך קדימה, להחזיק במושכות בהצלחה, ולכוון את החים שלך לעתיד, תצטרך לפנות אל פסיכיאטר או פסיכולוג לצורך עזרה

Category: חרדה

תגיות: , , ,

- מרץ 31, 2015