מדיטציה ופוביה

מהי פוביה וכיצד תוכל להעיזר במדיטציה?

האם אתה יודע מה היא פוביה? פוביה היא סוג של חרדה שקשה לסבול את קיומה ואת התיפקוד היומי הרגיל כשהיא קיימת. פוביה נחשבת לאחת מהפרעות החרדה והיא מאוד נפוצה. בגילאים שונים יש התסמנויות שונות של ההפרעה הזו. בגיל הצעיר הפוביות הנפוצות הן מהשארות לבד, מרופאים ומדם.

פוביה מעכבישים

המשותף לכלל הפוביות הוא פחד לא הגיוני או לא הגיוני של דברים או אירועים מסוימים. ברוב המקרים הפוביה היא התוצאה של ניסיון רע שהיה לאדם בחייו. למשל אם הוא הותקף עלידי כלב עלולה להתפתח חרדה מכלבים. המצב יכול להיות קשה עד כדי כך שמלבד תחושת הפחד אנשים הסובלים ממצבים כאלו נמנעים מלצאת למקומות שבהם הם צופים שיהיו כלבים. למרות הקושי שבתיפקוד עם פוביות צריך לזכור שהמצב נפוץ.מאוד ו וניתן לטיפול. הטיפול מתבסס בעיקר על השגת רגיעה והרפייה וכן על הכחדת הפוביה עצמה על ידי חשיפה לגורם הפוביה.  מדיטציה יכולה להיות דרך מצוינת כדי לנצח את הפוביה על ידי הקניית מספר עקרונות בסיסיים שהמטפלים , פסיכיאטרים, פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים עושים בהם שימוש:
הרפייה – לימוד תרגילי הרפיה ורגיעה  ובד בבד עם זה הפחתת המתח והדריכות ומתן האפשורת להתחיל בתהליך ש חשיפה.

פוביות הם קבוצה של תופעות שהמשותף לכולם הוא פחד מפני מצבים שונים . יש רשימה של מעל 700 סוגים שונים של פוביות ואם נתאמץ וננסה לדקור את הסביבה שלנו אנחנו נדע לזהות לפחות את חלקם באנשים שאנחנו מכירים ואפילו לא חשבנו שהם סובלים ממצב זה.

סוגי פוביות

• • פחד מעכבישים-  ארכנופוביה

• • פוביה חברתית – פחד קהל

אנשים רבים סובלים מפוביות שונות. מדיטציה היא אחת הדרכים להיפטר מפוביות. מדיטציה עוזרת לך להתמקד במחשבה אחת ולהרגיע את דעתך חסרת מנוחה. אם המוח שלך הולך ממחשבות שונות התמקדו במטרה שמנחה את החיים שלך להתקדמות, אתה יכול לנצח את החרדה. פחד הוא השלב מאוד ראשוני של הפוביה. אם הטיפול לא נלקח, זה יכול להוביל לפחד שום דבר. אבל באופן קבוע מדיטציה מתורגלת יכולה למחוק חרדה ואפילו פוביות.

מדיטציה ופוביות הן מגוונות באופן יחסי זה לזה. כאשר שיטות מדיטציה מתורגלות, היא מפחיתה את החרדה שלך ומספקת מחשבות חיוביות. פוביות יכולות אפילו לשנות את החיים שלך ולא את מה שהם רוצים לעשות. לכן, הצעה מסוג זה פוביה אנשים מכל סוג שמשמשת צריך להמשיך לתרגל מדיטציה. התרגול הזה יכול לאפשר לך להרגיש יותר משוחרר, תוכל לעשות דברים שאפילו לא חשבת שתוכל לעשות.

Category: פוביה

תגיות: , , ,

- מרץ 31, 2015