סוגים של דיכאון- איך פסיכיאטר מטפל

דיכאון היום היא הפרעה נפוצה מאוד. זוהי ההפרעה הנפשית. הוא מאופיין על ידי חוסר תקווה, חוסר ערך ועצב. אדם הסובל מדיכאון מוצא פסימיות ואשמה וחוסר יכולת להתמקד בדבר ולקבל החלטות. כמה תסמינים שכיחים של דיכאון הם חוסר האנרגיה; אובדן תיאבון או עלייה במשקל או משקל, הפרעות שינה וזמן איטי ודיבור. אנשים רבים לא מכירים את סוגי הדיכאון משום שלא חשבו שהתופעה רצינית ויש לפנות אל פסיכיאטר מומחה לצורך הערכה וטיפול. שיעור גבוה של התאבדות קשור קשר הדוק עם דיכאון.

ישנם ארבעה סוגים של דיכאון, כי הם דומים כמו

דיכאון מג'ורי. זוהי הצורה הנפוצה ביותר של דיכאון באנשים. אדם הסובל מדיכאון מג'ורי הוא חוסר העניין בפעילות מינית וירידה במשקל ותיאבון. הוא לא מראה שום עניין בפעילויות רגילות, ורואה שמצב זה יימשך לנצח, אין ביכולתה sortir.La בדיכאון לא טיפוסי. דיכאון טיפוסי הוא קצת שונה מדיכאון מג'ורי. הוא כולל שנת יתר, עייף, אכילת יתר ועלייה במשקל. אנשים הסובלים מדיכאון לא טיפוסי מאמינים שמצב הרוח שלהם נשלטת על ידי אירועים חיצוניים. אפיזודות של דיכאון לא טיפוסי יכולות להימשך חודש או  דיכאון פסיכוטי. אנשים עם ניסיון של דיכאון פסיכוטי לראות ולשמוע קולות דמיוניים, צלילים וחזותיים שאינו קיים בתחום. התופעה זו ידועה בהזיות. הקורבן של דיכאון פסיכוטי נבהל ולדמיין את הצלילים ודיכאון  . הוא מתייחס להפרעה רגשית המתאפיינת בשינויים במצב רוח ולעתים הסטת מקום של דיכאון למאניה עם מהירות. שיעור גבוה של התאבדות ניתן לראות באנשים הסובלים מדיסתימיה היא באה לידי ביטוי בעצבות קלה וממושכת. לעתים קרובות קשה לפסיכיאטר להבדיל בין מצב "רגיל" ונורמלי לבין מצב המחייב התייחסות של טיפול פסיולוכגי ולפעמיםן גם טיפול פסיכיאטרי ן. הוא מאופיין על ידי עצוב, מדוכא ומלנכולי. רוב האנשים אינם מודעים לדיסתימיה כפי שהם לא מרגישים שום עניין בדבר ויש להם רגשות של חוסר משמעות, חוסר שביעות רצון ופחד. גישור יכול להיות שימושי כדי להפחית דיסתימיה.

של דיכאון סוגים אלה יכולים להיות מועילים להבין את התופעות של דיכאון ואנחנו יכולים לבוא בדרך של התמודדות עימם. אדם הסובל מדיכאון לא יכול לשחק תפקיד יעיל בחייו וזה מרגיש לא בסדר לתקוף עם שגרת חייו. למרבה הצער דיכאון לא יזכה לתשומת לב רבה, והוא נחשב נורמלי בחיים. כמה זמן את עוצמת הדיכאון יכולה להוביל להתאבדות.

Category: דיכאון

תגיות:

- נובמבר 27, 2016