טיפול בדיכאון לאחר לידה

הולדת התינוק הוא אירוע  אחד מהאירועים החשובים ביותר ומאושר יותר בחיים שלך. "מה יכול אישה מאושרת יותר מתינוק חדש?" אתה תוהה. אז למה אתה כל כך עצוב? אמהות טריות רבות מרגישים שמחה ועצובות הדקה אחת הבאה. אם אתה מרגיש טוב יותר לאחר שבוע או שבועות, אתה כנראה פשוט היה "בייבי בלוז". הדיכאון לאחר לידה הוא דיכאון בינוני עד חמור באישה אחרי שהיא הולידה. זה יכול להתרחש מייד לאחר לידה או עד שנה מאוחר יותר. רוב הזמן, זה קורה ב -3 החודשים הראשונים לאחר לידה.

מספר נשים הסובלים מדיכאון המדויק בתקופה זו אינו ידוע. דיכאון לאחר לידה נמשך זמן רב יותר ועז יותר. זה לעתים קרובות דורש ייעוץ וטיפול. דיכאון לאחר לידה יכול להתרחש לאחר לידה, ולא רק את הראשון. גורמים שאינם הורמונליים רבים עשויים גם להשפיע על מצב רוח בתקופה זו לעתים הנחה הוא כי דיכאון לאחר לידה נגרמים על ידי מחסור בויטמינים. מחקרים אחרים מצביעים על כך שככל הנראה הסיבות הם השינויים המשמעותיים בהורמונים של נשים במהלך הריון.

מומחים מסכימים שאין סיבה אחת, אלא שילוב של גורמים הורמונליים, ביוכימי, סביבתיים, פסיכולוגיים וגנטיים. גורמים אחרים כוללים שינויים בגוף שלך להריון ולידה, שינויים ברמות הורמונים וביחסי עבודה ושינוי חברתי בזמן הריון ולאחר הלידה תקין. שינויים הורמונליים אלו עלולים לגרום לשינויים כימיים במוח שמשחקים תפקיד בתחילת הדיכאון.

אז מה הם הסימפטומים של עצבות לאחר לידה? תסמינים כוללים חוסר יכולת לישון, חוסר מנוחה, ושינויים במצב רוח. אתם עשויים להרגיש חסרי מנוחה, חרדה, עייפים וחסרי ערך. כמה אמהות טריות לדאוג שהם עצמם או את התינוקות שלהן לא נכונות. שלא כמו "בייבי בלוז", הדיכאון לאחר לידה אינו נעלמים במהירות. לעיתים נדירות, צורה קיצונית של פסיכוזה לאחר הלידה לאחר לידה נקראת מפתחת דיכאון לאחר לידה.

מה אתה יכול לעשות כדי להסתדר עם דיכאון לאחר לידה? לנוח הרבה. אל תנסה לעשות הכל. נסה לישון כאשר תנומות התינוק, ולנסות לא להרגיש אשם על הדרך בה אתה מרגיש עכשיו. לדבר עם מישהו שאתה סומך על איך אתה מרגיש. טיפול עצמי הפיזי שלך יכול לפעמים לעזור לך להרגיש טוב יותר בפנים. להצטרף לקבוצת תמיכה לנשים עם דיכאון. התקשר למוקד מקומי או לחפש בספר הטלפונים שלך לקבלת מידע ושירותים. שאל את הרופא או האחות שלך להפניה למטפל בתחום בריאות נפש.

כמה זמן אתה יכול לצאת מדיכאון שלאחר לידה? משתנה זה לכל אישה. חלק מהנשים להרגיש טובות יותר בכמה שבועות, אבל לאחרים להרגיש מדוכאים או "לא" במשך חודשים רבים.

איך אתה יכול למנוע דיכאון לאחר לידה? העובדה שיש בתמיכה טובה ראש משפחה, חברים, עמיתים לעבודה והוא יכול לעזור להפחית את החומרה של דיכאון לאחר לידה, אבל לא יכול למנוע את זה. אם יש לך היסטורית דיכאון לאחר לידה, הרופא עשוי להמליץ ​​על טיפול בנוגדי דיכאון מייד לאחר לידה.

Category: דיכאון

תגיות: , ,

- אפריל 8, 2015