הפרעת דחק פוסט-טראומטית

מהי פוסט טראומה?

האובדן של הבית שלך, אדם אהוב , תאונות, וכל השאר הוא רק חלק מהסיבות אפשריות רבות של הפרעת דחק פוסט-טראומטית, אנשים הסובלים היום. PTSD או הפרעת דחק פוסט-טראומטית הוא סוג של הפרעת חרדה המתרחש ברמה אחרת מחוויה מאוד טראומטית וחיים משפיעים מבוססת כמו מוות של בן משפחה, האדם אהוב, האובדן של כספים וכך לעצור. אנשים שהיו סובלים מתסמונת פוסט טראומטית בדרך כלל מרגישים שביטחונם מאוים או שהם מרגישים חסרי אונים לחלוטין על ידי החוויות הטראומטיות שעובר עליה. מה שרוב האנשים לא צריכים להפרעה מסוג זה כדי להבין שכל אחד מהאנשים שהיו צריך לחוות מהמקור הראשון עם המצב או אירוע הטראומתי עבור מי בדיוק חווה את זה ממרחק יכול להיות דחק פוסט-טראומטי. הפרעה זו לא מתפתחת רק לחיילים בשדה הקרב, או לאנשים שנפצעים בצורה קשה או לכבאים שרואים אנשים במצבים קשים אלא יכולה להתקיים אצל אנשים רבים . למעשה רוב המקרים של פוסט טראומה הם של תאונות דרכים.

אז איך אפשר להתגבר על הפרעת הדחק פוסט-הטראומטית שלו או שלה? הנה כמה צעדים על איך כל כך יכול חזק בהתמודדות עם חרדה כדי ללמוד איך זה:

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות, או שכל אדם צריך לעשות עם PTSD הוא ללמוד לקבל, שהוא או היא עוברת הפרעה כזאת ועל עזרתה. קודם לכן עמדו בפני המחלות ומטופלים, טובים ומהיר יותר את הסיכויים להתמודדות עם חרדה.

·הנידיון להתחמק ולבלוע ולהדחיק לפעמים עובד ולפעמים לא. לכל אחד יש את השיטה שלו. אם אתה סובל, תשתף אחרים במצוקה שלך, תבקש עזרה. הדרך הטובה ביותר היא להתמודד עם הפחדים והחרדות שלך וללמוד כיצד להתגבר עליה באמצעות פגישות טיפוליות או טיפול עם מטפל או פסיכיאטר מקצועי.

· טיפול משפחתי היא גם דרך טובה לטיפול בהפרעה פוסט-טראומטי ולהתגבר כי המחלה משפיעה הן על החולה ומשפחתו. באמצעות טיפול משפחתי, בני משפחה ואהובים אחרים יכולים ללמוד להבין מה באמת קורה איתך ויכולים לעזור לך בדרך שלך להחלמה. לפעמים יהיה צורך גם בטפול תרופתי שירשום לך הפסיכיאטר שמטפל בך. הטפול היום נורא יעיל ובטוח וכדאי לנסות אותו.

Category: PTSD

תגיות: , ,

- אפריל 22, 2015