הסבר מפסיכיאטר לגבי דיכאון

מה פסיכיאטר אומר על דיכאון. הסבר בשפת העם

בריאות נפש היא על איך אנחנו נוטים לחשוב ולהרגיש עצמנו ועל העולם הסובב אותנו וכיצד אנו נוטים להתנהג ולתקשר עם אחרים בחיי היומיום שלנו הבסיסיים. זה לא קל לתאר בדיוק את מה שמרמז על הבריאות הנפשית שלו כפרטים רגישים יפרש מה זה אומר להיות בריא בנפשם בדרכים רבות. על היד הנגדית, יש כמה סימנים ותסמינים שעשויים להצביע על אדם כולל בעיה בתחום בריאות נפש, כאשר לא נראות הפונקציות הנפשיות שלהם כדי להיות עם ביצועים שהם יכולים, ואנחנו רואים עדות לחילופים בחשיבה שלהם ו התנהגות.

קח למשל דיכאון, על אף שאין דפוס קבוע וכל אדם מושפע באופן שונה; יש כמה רמזים פשוטים אנו יכולים לחפש.

מה זה אומר להיות בדיכאון?

דיכאון />

o אנו נוטים למצוא קשים היו קוראים בבוקר כדי ללכת לעבודה או לבית ספר, ואנחנו יכולים לקבל עניין של שינה באמצע הלילה וברגע שאנחנו עושים להירדם, השינה שלנו יכולה להיות מופרעת
o היחסים שלנו עם בני משפחה, חברים ועמיתים לעבודה יסבול וההערכה העצמית שלנו עשויה להיות נמוכה ואנחנו נוטים שלא מרגישים מספיק טובים
O אנו עלולים למצוא את עצמנו כל הזמן לדאוג ולהרגיש חרדה ופאניקה ללא סיבה
הרגלי האכילה שלנו תשתנה ואנחנו נוטים לעשות תנודות כוח במשקל שלנו אנו נוטים לאכול הרבה יותר יכלו או לאבדנו תיאבון
o אולי אנו נוטים דמעות ולבכות המון, או שאנחנו עשויים לגלות שאנו נוטים לא יכולים לקבל בקצת עם הרגשות שלנו ולהרגיש תחושה ולא מסוגלים במיוחד הרגש שלנו
o חיים עשויים להופיע קשים מדי ולכן יש לנו קושי להגיב למשימות קטנות אפילו
o> אנו עשויים להרגיש אשמים ומגיע לי אשמה ועונש
o הזיכרון שלנו והריכוז עשוי להיות לא חכם כמו שזה היה לחלוטין ואנחנו מאוד קשים לאמן בחירות נוספות
o תסמינים אחרים כגון פיזי כמו כאבי ראש וכאבים יכולים לשכנע אותנו שיש לנו משהו אחר לא בסדר איתי חלופות המגוונות

לא משנה מה הדרכים השונות שחלק מהתסמינים אלה עשויים להיות השפעה על שלנו, רוב גורמי העת לדיכאון הוא אותו הדבר. דיכאון גדול עשוי להיות מאובחנים אם סימפטומים של דיכאון נמשכים יותר משבועיים במצבי הרוח הנמוכים וחוסר ההנאה בפעילויות שנהנו בעבר והסימפטומים חמורים מספיק כדי להפריע לפעילות שגרה יומית ומסורתית.
מי בדיכאון?

אף אחד לא מודע לכך שאנשים מסוימים להיות מדוכאים ואחרים לא, ואין אחת ידוע סיבה לדיכאון או. אפיזודות דיכאון מופעלות על ידי ביוכימי, גנטי, פסיכולוגי, חברתי וסביבתי או שילוב של אלה. מה שידוע הוא שקבוצות אנשים הקשורים מופיעות בסיכון הגבוהה ביותר לפתח דיכאון מאשר לאחרים. אלה כוללים לטווח ארוך חולים ונכים, אלה בתנאי חיים קשים, אלו עם היסטוריה של דיכאון במשפחה, המיעוטים, ואנשים בכלא אתני חסר בית. בדרך כלל נסיבות חיים יכולות לגרום לאפיזודה של דיכאון, כגון יתירות, פרישה, גירושין, שכול, בעיות בקשיי עבודה או כסף.
עם זאת, אף אחד לא חסין מפני דיכאון ומישהו יכול לפתח הפרעת דיכאון או לא הם לא נחשבים בסיכון גבוה יותר. העובדה היא שכל בעיה בתחום בריאות נפש באופן סביר ודיכאון יכולים להכות את כל אחד מאיתנו בכל עת בחיינו.

קבל גם
שוב אחד מכל החסמים הגדולים ביותר להתאוששות למישהו הזרועה בדיכאון או בעיה נפשית עלול להיות חוסר רצון לפנות לעזרה. אנשים רבים אינם מאובנים להודות שהם לא יכולים להתמודד וכדי לנסות לפגוש אותם, אבל הסימפטומים הם כנראה לא סביר שתיעלם ויכולים להימשך שנים ללא רלוונטי להקל וטיפול.

כל ניסיון חסרון בריאות נפש סביר מאוד בידוד משום שהאדם לא יכול לעזור איך הם מרגישים כל כך הבנה ותמיכה של משפחה וחברים יקלו ענק למישהו מאבק להתמודדות עם הדיכאון שלהם. עם זאת, הדבר החיוני ביותר שיש לזכור הוא שהדיכאון הוא שניתן לטפל וזה גם די נפוץ.

הרופא שלך הוא האדם המתאים ביותר לייעץ לך על מה טיפול אפשרויות הן בשוק כפי שהוא או היא עשויה להיות מסוגלת ליצור הערכה רפואית מלאה על מנת לקבל אבחנה מדויקת ויכול לקחת בחשבון את כל גורמים תורמים חלופיים שעשויות רוצים לראות התייחסו. לפעמים הטיפול יכול להיות מורכב מהסמים ואולי איזה טיפול בדיבור או שילוב של שניהם.

Category: דיכאון

תגיות: , ,

- אפריל 17, 2015