דיכאון- סיבה מובילה לנכות באוכלוסיה המערבית

דיכאון- סיבה מובילה לנכות באוכלוסיה המערבית

דיכאון הוא הפרעה נפשית נפוצה מאוד שאנשים סובלים ברחבי העולם. למעשה, דיכאון משפיע על כ 120 + מיליון אנשים ברחבי העולם, והוא אחד הגורמים המובילים של נכות ברחבי העולם. בדרך כלל, דיכאון יכול להיות מוכרז מצב נפשי מאופיין תחושה של אי כשירות וחוסר הפעילות מיואשת פסימית. אדם הסובל מדיכאון בדרך כלל פרקים של עצב, רגשות פסימיים וחוסר התאמה. תואר של דיכאון משתנה מחולה לחולה סימפטומים של דיכאון הם שונים בכל מטופל. אדם שהוא בדיכאון קשה עלולים לאבד את ההכרה ומטורפת. אחרים עשויים להראות דפוסים ורגשות שונים כגון מצב רוח מדוכאת, איבוד העניין, הערכה עצמית נמוכה, אשמה, חוסר השינה, תיאבון שיבש, חוסר הריכוז, זיכרון לקוי, וחוסר אנרגיה התנהגות.דיכאון סיבה מובילה לנכות נפשית

דיכאון יכול להיות חוזר וכרוני, מוביל לליקויים משמעותיים ביכולתו של הפרט לדאוג ל/ היומית אחריותו שלו. דיכאון יכול לגרום לך לרצות רגשות כמו התאבדות ופגיעה עצמית. כמעט 800,000 אנשים יאבדו את חייהם בגלל הדיכאון, במישרין או בעקיפין. על פי מחקר, דיכאון הוא הסיבה המובילה למוגבלות והתורם הרביעי בגודלה לנטל העולמי של מחלה. הדיכאון הוא שכיח בשני המינים וצריך להיות התורם השני בגודלה לנטל העולמי של מחלה בשנת 2020. עם זאת, אדם בכל גיל יכול להיות מאובחנים עם דיכאון, הוא נמצא משפיע על אנשים בין 15 ל 44 שנות גיל יותר. זה יכול להתרחש באנשים בכל הגילים ורקעים.

הפסיכיאטריה כבר אינה בבחינת הר או נושא שאסור לדון עליו ואסור לדבר עליו. השיח הציבורי הביא את הפסיכיאטריה למרכז הסלון. דיכאון יכול להיות מטופלים עם תרופות, טיפול, ושינויים באורח חיים. פסיכותרפיה היא עוד אופציה נהדרת להיפטר מדיכאון. אנשים הסובלים מדיכאון נמצאים בסיכון גבוה של נכות. חולים נוטים לחשוב שוב ושוב על מחשבות שונות שגורמת לפיגור שכלי, וכתוצאה מכך אובדן ההכרה ושל המדינה נעדרה נפשי. הדרך היחידה למנוע נכות בדיכאון מושרה היא לטיפול בדיכאון בהקדם האפשרי.

חולים שאובחנו עם דיכאון זקוקים לטיפול ופסיכותרפיה מיוחדים. בנוסף, התרופות נוגדות דיכאון צריכה הקבועה ודתיות עשויות לעזור בטיפול בדיכאון במידה רבה. התייעצויות קבועות בזמן לשמור על סימון על השיפור ועוזרת לשנות תרופות או טיפול, במידת צורך. אנשים הסובלים מדיכאון הם שינויים באורח חיים חשובים ותומכים מחברים, בני משפחה וקרובי. בעזרת תרופות, ייעוץ, ושינויים באורח חיים, דיכאון יכול להיות מטופלים בקלות רב מאוד .

אם אתה סובל מעצבות שחורגת מהנורמלי , נמשכת זמן רב מדי, יחד עם הפרעות שינה, הפרעות בתאבון וקושי להתרכז עם פגיעה ביכולתך להוציא לפועל מטלות שבעבר לא ממש היוו בעיה עבורך כדאי שתפנה אל פסיכיאטר לשם הערכה.

Category: דיכאון

תגיות: , ,

- מרץ 31, 2015