אבחון דיכאון מג'ורי

מהו תהליך אבחון דיכאון מאג'ורי?

האם תהיה מעונין להבין מהו דיכאון ומהו דיכאון מאג'ורי בפרט? קודם כל תצטרך לדעת מה ההגדרה ותהליך האבחון של הבעיה הזו אצל רופא המשפחה שלך.
לאדם מן הישוב יהיה קשה להבין ולהבדיל בין הסוגים השונים של דיכאון. זה יראה לו
כתמונהאבחון דיכאוןאחידה ודומה של עצבות וחוסר תיפקוד. לעומת זאת, ישנה שונות רבה בין התמונות השונות הללו, עבור הפסיכיאטר שמתמחה באבחון הפרעות נפשיות. הוא התמחה בבחינה ואבחון של הפרועת נפשיות וסיווגן לצורך טיפול. דיכוןא מאג'ורי, דיכאון דו קוטבי,דיסטימיה ואפילו דיכאון עונתי יכולים להראות זהים אבל השונות שבהם והמאפיינים של כל אחד ואחד מהם מהווים את השוני שבטיפל בכל אחד מהם. הפסיכיאטר יתאים לך טחפול להפרעה הספציפיךת שלך על מנת שהוא יהיה גם היעיל ביותר האפשרי עבורך.

כדי לעזור לאדם הסובל מדיכאון הרופא שלו צררך להיות ער לשונות שבין התגובות שהושנה של האנשים ולהכיר את המטופל שלו, אורחות החיים שלןו הדרך שהוא מגיב לתסכולים אם זה בעצבנות, כעס ולפעמים בעצבות. הערכה קפדנית כזו תוכל להביא לאיבחון מדויק יותר ולטיפול יעיל יותר. האבחון של המקור של עצב יכול להיות בעייתי. אנשים פונים אל רופא המשפחה בדרך כלל שזה לא רק "עצב" אלא כשיש תופעות נוספות. אולם יש מצבים אחרים. במקרים שבהם המדובר בתחושה הזו של עצבות, ינסה הרופא להביא לידיעתו האם קיימים תסמינים נוספים- כגון הפרעותריכוז, הפרעות שינה והפרעות בתאבון. לפעמים השינויים הללו אינם "גדולים" לעתים המדובר בשינו קטן…אבל משמעותי.

הרופא שלך ינסה , כמו כל רופא, להבין מה הבעיות השולטות. לאחר מכן הוא ינסה להסביר את הבעיות הללו על מנת לשלול בעיות אחרותש ניתן לפתור על ידי טיפול רפואי שאינו פסיכיאטרי. כלומר, הוא ינסה לשלול קודם כל שיש בעיה גופניתש גורמת לתופעות ללו. למשל, ישנןם תרופות מסוימיות שגורמות לתחושת דיכאון ויש מחלות מסויימות שגורמות לתחושת עצבות ועייפות. האבחון הזה חיוני על מנת שלא יקרה מצב שמישהו יהיה מטופל בשל דיכואן כאש רלמעשה סבל מבעיה בהורמונים או במלחים של הדם.

התפקיד של הרופא הוא להלך בין הטיפות. בין ההעמדה המתגוננת לפעמים של המטופל שלו לבין הצורך להגיעה לאבחון. לעתים קרובות הרופא ינסה למצוא מקורות מידע נוספם כגון אם הגעת עם הבן שלך או עם אשתך, יתכן והוא ישאל אותם מה המצב שלך ומה השתנהלאחרונה. אין בכוונתו לחטט ולהתערב בחיים שלך אלא הוא מעוניייחן להגיע לאבחון יותר מהימן על מנת שיוכל לטפל בך היטב.

שלב הטיפול הוא השלב האחרון. הטיפול כמובן יכול להיות פסיכולוגי והיכול להיות פסיכיאטרי על ידי תרופות. היום הטיפול הפסיכיאטרי נכנס לרפואת המשפחה ורופאי משפחה רבים מרגישים בנוח להתחיל בטיפול בתרופות. הוא ינסה להתאים לך תרופותלפי הנטייה שלך, העדפה שלך והצרכים שלך. הוא ינסה להתאים לך תרופה שתרגיש איתה הכי בנוח ושתגיע לידי הטבה מהיר ויעילה לאורך זמן.

מאמרי דיכאון </>

Category: דיכאון

תגיות: , , , ,

- מרץ 20, 2015